Metale szlachetne gwarancją bezpiecznej przyszłości

W okresie, kiedy to rządy krajów mają chęć rządzić całym światem, przy tym zadłużając się nawzajem na poziomy, jakich żadną metodą nie da się uregulować, a wartość rosnących odsetek prędzej czy później będzie musiało doprowadzić do bankructwa poszczególnych systemów bankowych, należy zdecydować o odpowiednim ulokowaniu swojego majątku w sposób zdywersyfikowany.

Powinien to być zakup euro, lecz też należy pomyśleć o tym, aby mieć rzeczy namacalne, gdyż zapisy komputerowe (na przykład certyfikaty) to wątpliwa idea, bo powinna nadawać się co najwyżej na spekulacje (inwestycje krótkoterminowe). Z kolei własność prywatna jak choćby złoto – to zawsze prezentuje jakąś wartość i do tego są to części niezbędne do przetrwania (miejsce zamieszkania).

Bezpieczne inwestowanie w złoty kruszec

Bezpieczne inwestowanie w złoty kruszec

Sztabki są ciut tańsze od ich odpowiedników w monetach bulionowych. Jednak Nabywać należy monety tylko te bulionowe o możliwie jak największej rozpoznawalności w skali świata, zatem nie jakieś tam lokalnie bite pamiątki po Janie Pawle II. Do wyboru mamy kilka bulionowych monet znanych w świecie, na przykład: Maple Leaf. Powinniśmy mieć się z daleka od tego co pochodzi z Chin, w tamtym rejonie znacznie prościej o podróbki.

Do ustalenia może być trochę cech, kiedy już wytypowaliśmy konkretny model sztabki. Fakt renomy dilera, ponadto czy dostawa jest tak zwana krótkoterminowa czy długoterminowa. Jako krótkoterminową przyjmuje się do 5 dni roboczych – oczywiste jest, że powinni mieć zamawiany towar w magazynie w dniu sprzedaży.

Trzeba brać pod rozwagę, że jest szansa występowania falsyfikatów, stąd nie cena powinna być najistotniejsza przy nabyciu. Tylko dobra opinia o dilerze, dobra opinia o samego towaru. Przyjmuje się, iż im lżejsza sztabka, tym trudniej stworzyć jej falsyfikat (w spore sztabki fałszerze są w stanie do środka wpakować wolframowe pręty o podobnym ciężarze właściwym do złota). Dlatego nie powinno się przekraczać wagi 1oz. Zdecydowanie Trudniej sfałszować bilon niż sztabkę.

Jak więc zadbać o swój portfel? W pierwszym kroku ustalić, jaka część ma być zamrożona na wiele lat, pozostałą część należałoby inwestować w różny sposób (obligacje). W następnym kroku należy podzielić portfel przeznaczony na złoto w różnych proporcjach. W ramach dywersyfikacji 10% warto ulokować w złote monety jednouncjowe, tu najlepiej sprawdzą się monety pokroju: Maple Leaf. Więcej szczegółów w artykule http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/

category: Finanse     tags: , ,No comments yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.