Słońce, plaża i sok z acai pod palmami w Brazylii

Jeszcze niedawno owoce, występujące tylko w lasach środkowej Brazylii, były znane w zasadzie tylko mieszkańcom ludom z tamtych obszarów. Stosowano je jako roślina lecznicza, lecz również jako jeden z bardziej istotnych składników codziennej diety, także dzięki jedzeniu jagód Acai mieszkańcy amazońskiej dżungli zachowywali zdrowie oraz kondycję. Więcej o zdrowotnych właściwościach w tym artykule.

Gdy świat zachodni zaczął sprawdzać ten malutki, drobniutki owoc, to zaczęło się okazywać, iż jest on ogromną składnicą witamin, składników odżywczych i minerałów. Mało występuje owoców, które poszczycić się mogą taką ich zawartością, ciężko więc być zdziwionym, że bardzo szybko zyskały światową sławę.

kosz pełen jagód acai

kosz pełen jagód acai

Jagody Acai posiadają bardzo dużą ilość białek, błonnika i węglowodanów, ale poza tymi tradycyjnymi składnikami mają także polifenyle oraz antyoksydanty – a są to związki niezwykle potrzebne dla naszych organizmów. Polifenyle wspomagają pracę serca, z kolei antyoksydanty blokują dużo wolnych rodników, chroniąc dzięki temu przed ich bardzo szkodliwym wpływem na organizmy ludzi.

Obecnie różne produkty zawierające jagody Acai sprzedawane są na całym świecie, a chyba najpopularniejszą ich formą stały się soki. Zażywać je można tak naprawdę codziennie i są doskonałym wsparciem zwykłej diety, gdyż mają w sobie wszystkie bez wyjątku związki i substancje, jakie się znajdują w świeżej jagodzie.

Soki sprzedawane w najlepszych sklepach nie powinny mieć żadnych słodzików i konserwantów, tak więc posiadają takie same właściwości zdrowotne, jak inne dostępne preparaty zrobione z jagód Acai. O doskonałym wpływie owoców Acai na układ krwionośny i profilaktykę nowotworową wspominane było wcześniej, lecz to jedynie drobny fragment ich niezwykłych właściwości.

Mają one dużą ilość różnych witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych, jakie są konieczne do właściwego działania mózgu i minerałów. Obecność takiej gamy związków powinna także podnosić naturalny poziom odporności i pobudza organizm do walki z chorobami. Dla niejednej osoby niezwykle pożądana może być też rola wspomagająca odchudzanie – sok z owoców acai czyści organizm z toksyn i ma działanie przeczyszczające, przez co świetnie pomaga przy utracie wagi, jest zarazem smacznym dodatkiem żywieniowym.

category: Nowości, Polecane     tags: , , ,No comments yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.