Jaki komputer jest najlepszy?

Niemniej, iż dosyć często zamierzamy na zakup komputerów przenośnych, to w naszych lokalach bez przerwy popularnością cieszą się blaszaki stacjonarne, przysparzające znacznie obszerniejsze możliwości – są nie tylko tańsze, dostarczają większą alternatywę modyfikacji składników, ale zarówno mogą stać się niemal bezgłośne! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to wiąże? Naprawdę na sam początek powinno się wzmiankować, iż są dwie metody chłodzenia modułów – pierwszą są aktywne wentylatory, które są rozstrzygającym zarzewiem zgiełku, drugą zaś są wszelkiego gatunku radiatory.

Bezglośny pecet

Bezglośny pecet

To w samej rzeczy komputer chłodzony pasywnie może być najcichszą jednostką, jako że jedyny wrzask będzie wydobywał się z samych komponentów, jak chociażby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może stać się wprawdzie zużytkowanie dysku SSD). Pożądane byłoby nie zapomnieć o tym, że pasywny komputer PC, a więc komputer bez wentylatorów potrzebuje stosownie przewiewnej obudowy, która zapewni stosowne odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Wydawać się może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie “słabe” komponenty, które poprzez niewielką potęgę obliczeniową nie wyzwalają obszernych ilości ciepła do środowiska.

Nic bardziej mylnego! Dziś komponenty komputerowe są tworzone w ten sposób, aby były jak w najwyższym stopniu sprawne i zużywały jak najmniej dynamiczności – stąd kluczowa jest tylko wielkość radiatora (i jego sama budowa) – wytwórcy kart graficznych, czy procesorów sami dają nam bardzo częstokroć wybór przy zakupie – czy chcemy pozyskać fragment chłodzony pasywnie, czy aktywnie. Nic nie stoi jednak na przeciwności, żeby już w czas wykorzystywania danej jednostki zmienić sposób jej chłodzenia!

category: Internet, Nowości     tags: , , ,No comments yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.